• 14 - 16.5.24r. - EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024

• Uczniowie klasy 8A w dniu dzisiejszym przystąpili do Egzaminu ósmoklasisty 2024. Rozpoczeli od języka polskiego. Jutro - matematyka, a 16.5.24r. - języki obce. Wszyscy uczniowie stawili się na dzisiejszym egzaminie. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia.

• 13.05.2024r. Urodziny żyrafy Lokatki

• Żyrafa Lokatka jest symbolem Szkolnej Kasy Oszczędności PKO BP i jako wirtualna maskotka prowadzi dzieci w świat finansów i bankowości. 13 maja obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji uczniowie kl. 1-3 wykonali laurki okolicznościowe z życzeniami dla Lokatki oraz śpiewali jej tradycyjne „Sto lat”. Solenizantka wraz z działaczami SKO rozdawała soki i słodycze. Organizator:  opiekunka SKO przy SP7 – Dorota Grzela

• 9.5.2024r. - TRZECIOTEŚCIK - 2024R

• 9.05.2024r. uczniowie klasy 3A przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty z Operonem. Test składał się z trzech części – języka polskiego, matematyki i przyrody. Jego przeprowadzenie pozwala rzetelnie sprawdzić wiedzę i kompetencje uczniów na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego. Dostarcza informacji na temat przygotowania trzecioklasistów do kolejnych wyzwań edukacyjnych w szkole podstawowej. Uczniowie zmagali się z zadaniami pod czujnym okiem swoich pedagogów: H. Listewnik, E. Gackowskiej-Pietras i J. Wiśniewskiej.

• 9.5.24r. - Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

• 9.5.24r. - w Dniu Unii Europejskiej rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Wiedzy o UE.  W konkursie brało udział 14 uczniów, którzy należą do Szkolnego Klubu Europejskiego. Zwycięzcami okazali się następujący uczniowie:

I  miejsce zajęła – Michalina Niedźwiedź  z 2a. II miejsce - ex aequo uczniowie z 2a: Natalia Bartnik, Michał Jerka, Kajetan Głowacki. Dyrektor wszystkim uczestnikom wręczył pamiątkowe dyplomy, drobne upominki, a laureatom konkursu nagrody książkowe. Gratulujemy!!! Organizator szkolnego konkursu: Małgorzata Roszak.

• 9.5.24r. - Uczniowie klasy Ib nagrodzeni w PPP

• 9.5.24r. wręczono nagrody przyznane w logopedycznym konkursie plastycznym „Języczkiem Malowane”. Zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno–Pedagogiczną w Świeciu pod patronatem Starostwa Powiatowego. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy Ib, wyróżnionym w kategorii klas I–III: Sewerynowi Andrysowi, Jakubowi Schwarz i Wojciechowi Kubińskiemu. Chłopcy wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Wychowawca: Ewelina Żerkowska.

• 8.5.24r. – wycieczka 4b, 5a, 5b do Papowa Toruńskiego.

• 8.5.24r. - uczniowie kl. 4b, 5a i 5b pojechali do Papowa Toruńskiego - Plenerowego Centrum Rozrywki. Dzieci korzystały z atrakcji na placu zabaw - zjeżdżalni, huśtawek - ważki, huśtawek wahadłowych oraz zestawu zabawowy zamku. Do dyspozycji były ogromne dmuchańce oraz łódeczki wodne. Sporą frajdą była również gra w Mini Golfa, strefa majsterkowicza oraz wielkie klocki. Nie zabrakło również czasu na smaczny posiłek i zakup pamiątek. Opiekunowie - Katarzyna Murawska, Barbara Heldt, Radosław Pozorski.

• 7.5.24r. – przedszkolaki w bibliotece.

• 7.05.2024r. w bibliotece szkolnej gościły dzieci z Przedszkola nr 1. Celem wizyty była promocja książki i biblioteki z okazji Światowych Dni Książki i Praw Autorskich. Przedszkolaki zapoznały się z pracą bibliotekarza, wysłuchały wiersza Danuty Wawiłoch „Zapach czekolady” oraz opowiadania „Wzorowe jajo”. Na zakończenie otrzymały słodką niespodziankę. Lekcję biblioteczną przygotowała Barbra Śliwińska.

• 7.5.24r. Nagrody w ogólnopolskim konkursie SKO

• Wreszcie dotarły do nas nagrody zdobyte przez nasze uczennice w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Najpiękniejsza kartka wielkanocna z motywem SKO” zorganizowanym przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w  Pietrzykowicach  - II m. przypadło Aleksandrze Włoch z kl. 6b a III m.  Tatianie Tokarz z kl. 6a. GRATULACJE!!!!

Na etapie szkolnego konkursu „Najpiękniejsza kartka wielkanocna z motywem SKO” nagrody zdobyli: I m.- K. Silarska -2 a, T. Tokarz - 6a i L. Stachura - 2b. II m.- N. Radzio - 3a, M. Luranc – 1b  i M. Lewandowska - 4a. III m. – M. Sobucki - 1a i S. Andrys - 1b. Wyróżnienia – A. Chareńska - 2a,M. Kałdowska - 1a, M. Jurek - 6a. Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez SKO.

Organizator: Dorota Grzela – opiekunka SKO w SP 7

• 30.4.24r. – Kolorowa Majówka.

• 30.4.24r. Samorząd Uczniowski  zorganizował dzień „Kolorowej Majówki w szkole”. W tym dniu każda klasa wraz z nauczycielami, ubrała się na wylosowany wcześniej kolor. Następnie klasy udały się z wychowawcami na klasowe majówki np. do parku czy na ognisko. Był to czas pełen zabaw, gier i piknikowego jedzenia. Był to również bardzo kolorowy dzień w naszej szkole. Na wyróżnienie zasłużył klasy: 2b, 3a, 5b i 7a, które rewelacyjnie przebrały się na dany kolor. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Organizatorzy: SU wraz z opiekunem p. A. Gmaj.

• 20-22.3.24r. – Rekolekcje.

• Od 20 do 22 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Wyższe rzeczy”, w których wzorem do naśladowania był św. Stanisław Kostka. O jego życiu opowiadał proboszcz naszej parafii ks. Marcin Wawrzynkowski. Również jak co roku w czasie rekolekcji wręczono nagrody za udział w konkursie na Palmę Wielkanocną, które ufundował ks. proboszcz. Dziękujemy Dyrekcji i nauczycielom naszej szkoły za aktywną pomoc w przebiegu rekolekcji.Organizator: Błażej Minga.